Hoşgeldiniz

21.769 kere görüntülendi

Özgeçmişim


5/6/1966 tarihinde İzmir Alsancak’ta Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesinde doğdum.
Sırasıyla Karşıyaka Alaybey İlkokulu, Karşıyaka Ortaokulu ve İzmir Atatürk Lisesi’nde orta öğrenimimi tamamladım.
1990 yılında Tbp.Teğmen olarak Gülhane Askeri Tıp Fakültesinden mezun oldum.
1990-91 yılları arasında GATA’da Stajyer Doktor olarak görev yaptım.
1991 yılında Eskişehir Hava Uzay Hekimliği Merkezi’nde katıldığım eğitim sonucunda  Uçuş Hekimi ünvanını aldım. 
1991-93 yıllarında İstanbul’da 15. Füze Üs Komutanlığı’nda Sağlık Amiri olarak görev yaptım.
1993 yılında İzmir Hava Lisan Okulu Komutanlığında İleri İngilizce Kursu ve aynı zamanda devam ettiğim Ege Üniversitesi Uygulamalı Bilgisayar Kursunu başarıyla tamamladım. Aynı yıl GATA Ortopedi ve Travmatoloji A.D.’nda ihtisasa başladım.
1994 yılında Siirt Asker Hastanesinde, 1995 ve 1996 yılllarında Diyarbakır Asker Hastanesinde OHAL görevi  yaptım.
1996 yılında Ludvig-Maximillian University, Klinikum Grosshadern, Münih, Almanya’da ‘Kıkırdak tamiri’ ve 1997 yılında University of Massachusetts Medical School, Worchester, Massachusetts, USA ziyaretçi doktor olarak ‘Kıkırdak Doku Mühendisliği’ konusunda araştırmalara katıldım.
1997 yılında dört yıllık uzmanlık eğitimini tamamlayarak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ünvanını aldım.
1997-1999 yılları arasında Kütahya Asker Hastanesinde görev yaptım. Bu sırada Kanada ve Hollanda’da Kıkırdak Tamiri ve Diz cerrahisi ile ilgili kurs ve toplantılara katıldım.
1999 yılında girdiğim Basasistanlık sınavını kazanarak GATA Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Yrd.Doç. ünvanını alarak öğretim üyesi olarak çalışmaya başladım.
2001 yılında Avusturya’da Abteilung Kinderorthopadie, Orthopadisches Spital (Viyana), ziyaretçi doktor olarak Çocuk Ortopedisi konusunda çalıştım.
Daha sonra 2001-2003 yılları arasında Cornell University, Hospital for Special Surgery, New York, ABD’de Çocuk Ortopedisi konusunda staj tahsil eğitimimi tamamladım. Ayrıca bu sırada Amerikanın değişik şehirlerinde ve Kanada'da Ortopedi ve Travmatoloji ile ilgili bir çok kurs ve sempozyumlara katılma ve kendimi geliştirme imkanım oldu.
15 Nisan 2005 tarihinde Doçent ünvanını ve 2011 yılında Profesör ünvanını aldım.
2006 ve 2008 yıllarında Cornell Üniversitesi, Hospital for Special Surgery, (New York, ABD, 2006 ve 2009) Artroplasti konusunda eğitimlere katıldım.
Kıkırdak ve kemik tamirinde biyolojik yöntemlerin kullanımı ile ilgili olarak ‘Kültüre Kondrosit Üretimi: Osteokondral Defektlerin Tamiri ve Rekonstüriktif Cerrahide Kullanımının Araştırılması’ (GATA ARGE), ‘Üç Boyutlu Polimerik Yapıların Yapay Kıkırdak Oluşumunda Kullanılması’ (TÜBİTAK Projesi, MİSAG-158), ‘Kompozit Doku Mühendisliği İmplantları ile Kemik Defektlerinin Tamiri’, (GATA ARGE), ‘Multiplanar internal ve eksternal kullanılabilir kemik tespit implantı geliştirilmesi (TÜBİTAK 1003 projesi) görev aldığım bazı projelerdendir.
2016 - 2017 yılları arasında SB Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim ve İdari Sorumluluğu görevinde bulundum. Halen ''Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Gülhane Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkan Vekili'' olarak bilimsel çalışmalarıma devam etmekte ve muayenehanemde hastalarımı görmekteyim. Evliyim ve iki çocuk sahibiyim.
 
 
Eklenme: 8 yıl 10 ay önce
Güncellenme: 6 yıl 5 ay önce

Eklenmiş herhangi bir yorum bulunmamaktadır.

İlk yorum yapan siz olun!